• markiza
  • Bielkovinova dieta mdiet.sk eshop
  • Recepty nachudnutie M.Diet
  • Štvortýždňový balíček M.Diet
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Výhody vysoko proteínovej diéty!

Počet zobrazení: 705

Aké sú parametre dobrej diéty určenej na znižovanie telesnej hmotnosti? Aké je najvhodnejšie zloženie vysokoproteínovej diéty? Prečo potrebujem proteín pri diéte?

Výhody vysoko proteínovej diéty!

Kvalitná diéta zahŕňa všetko nasledovné:

Vytvára energetický deficit, telo musí prijať menej kalórií než je potrebné na jeho každodennú činnosť. Inými slovami, vhodná diéta poskytuje menej kalórií než koľko spálite každý deň, takže čerpáte energiu z vašich tukových zásob, aby ste potrebný rozdiel dorovnali.

Zachováva plnú funkčnosť fyziologických a biochemických systémov a kompenzuje adaptáciu tela k stavu so zníženým príjmom energie, ktorá by inak zabraňovala alebo obmedzovala úbytku tukovej hmoty.

Za normálnych okolností keď konzumujete menej kalórií ako vaše telo potrebuje, metabolizmus tela sa spomaľuje a teda spaľujete menej kalórií. Toto je normálny mechanizmus zabudovaný v ľuďoch a zvieratách aby sa dokázali preniesť cez obdobia hladomoru (čo je dnes zriedkavé) ale nie je to užitočný mechanizmus na dosiahnutie požadovaného úbytku hmotnosti.

Kvalitná strava vhodná na diétu zabraňuje spomaľovaniu metabolizmu, napomáha znižovaniu hmotnosti hlavne pomocou odoberania energie z tukového tkaniva a taktiež nepripúšťa väčšiu stratu hmotnosti než je fyziologicky vhodné. Tuk je to čo potrebujete stratiť, avšak pri mnohých nevhodných diétach strácate taktiež svalovú hmotu či orgánové tkanivo, ktoré už nikdy nemusíte dostať späť! Toto vás oslabuje a ak diétujete a stále ste na jojo efekte, tak s každým cyklom jojo efektu sa stávate slabšími, nakoľko strácate svalovú hmotu.

Pri diéte je nevyhnutné zabrániť vzniku nedostatkov, či už klinických alebo subklinických.

Mnohé zlé diéty neumožňujú dostatočný príjem esenciálnych mastných kyselín, draslíka, alebo iných základných živín a môžu spôsobiť závažné nežiaduce účinky.

Diétne programy, ktoré nespĺňajú všetky tieto požiadavky sú potenciálne nebezpečné a môžu nielen spôsobovať nežiaduce vedľajšie účinky, ale môžu mať za následok trvalé a nenapraviteľné škody na organizme.

Diéty s vysokým obsahom bielkovín vhodne doplnené vitamínmi, minerálmi a esenciálnymi mastnými kyselinami sa ukázali ako nielen najbezpečnejšie, ale aj z ďaleka najefektívnejšie.

4x prečo potrebujem proteín pri diéte?

 

 

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre


Ponuka produktov 

Infolinka m.diet:

0948 327 585

Lekársky garant: 

MUDr. Richard Kozár, MPH

e-mail: poradna@mdiet.sk

Produktový manažér: 

e-mail: info@mdiet.sk

 

Infolinka eSHOP: 

 0915 450 413

Centrum Banská Bystrica:

0902 374 700

Horná ulica 61/A, Banská Bystrica, 974 01

facebook gogleplus twiter youtube

mdiet heureka

certifikat

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info