• markiza
  • Bielkovinova dieta mdiet.sk eshop
  • Recepty nachudnutie M.Diet
  • Štvortýždňový balíček M.Diet
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Bielkoviny fičia

Počet zobrazení: 1450

Problém s nadváhou sa s Karolínou ťahá už roky. „Vyskúšala som nespočetné množstvo diét. No problém bol buď v mojej pevnej vôli, alebo v nesprávnej diéte,“ spomína. Náhodou sa od známeho dozvedela o novom redukčnom programe. Za päť mesiacov sa jej podarilo zhodiť 35 kilogramov. „Väčšinou ide len o tuk. Je pravda, že som začínala na trojcifernom čísle, ale do mojej spokojnosti mi chýba ešte pätnásť kíl,“ objasňuje, prečo sa ešte nedala odfotiť.

Bielkoviny fičia

Stačí sa postaviť a pevne držať 

„Redukčný program sa začína počítačovou analýzou. Po zadaní osobných údajov a anamnézy sa postavíte na plošinu prístroja a asi na minútu uchopíte rukoväte. Dozviete sa svoju presnú hmotnosť, množstvo kostrového svalstva, rozloženie a množstvo tuku," vysvetľuje fungovanie prístroja odborník na ketogénnu bielkovinovú diétu MUDr. Richard Kozár z kliniky alternatívnej medicíny v Bratislave. Vďaka presným číslam od začiatku vie, či váš tuk predstavuje len kozmetický problém, alebo kardiovaskulárne riziko. Je jasné, koľko tuku treba ubrať a kde presne. Presnosť prístroja je výhodou aj pri neskorších kontrolných meraniach. Uvidíte, že netratíte aj svaly.

Mínus desať kilogramov?

Na cielené odbúravanie vnútrobrušného tuku je vhodná ketogénna bielkovinová diéta. „Stravovanie je rozdelené do štyroch fáz. Prejdete od striktnej špeciálnej bielkovinovej stravy až po tú normálnu. Na začiatku vypočítame presné denné množstvo jedál a prispôsobíme ho vášmu individuálnemu životnému štýlu," ozrejmuje doktor Kozár. Diétu odborník prispôsobí vášmu životnému štýlu.

Diétu tak môže držať naozaj každý. V prvej fáze sa klasické jedlá nahrádzajú instantnými bielkovinovými. Lekár vám odporučí povinnú zeleninu. Vyhýbať sa musíte sladkým potravinám vrátane všetkého ovocia a niektorej zeleniny. Pri instantných jedlách striedate slanú a sladkú príchuť. Prvá fáza trvá desať až tridsať dní a priemerne stratíte päť až desať kíl tuku. „Nabehnutie na nový spôsob stravovania nebolo ľahké. Najmä prvé dni. Potom som však prestala cítiť akúkoľvek únavu," približuje Karolína.

Udržiavajte sa bielkovinami

inbodyV druhej fáze odborník nahradí jedno bielkovinové jedlo normálnym. Aj to však musí mať vysoký obsah bielkovín a minimálne množstvo cukrov a tukov. Vhodné je chudé mäso, ryby, hydina bez kože.... Okrem toho denne spotrebujete tri až štyri vrecúška instantnej stravy. Pečivo a sladkosti sú zakázané. Zahnať chuť na dobroty môžete špeciálnymi tyčinkami, upravenou čokoládou, sladkou palacinkou alebo ovsenou kašou či ryžovým nákypom. V takzvanom prechodnom období zhodíte tri až päť kilogramov tuku. Tretia fáza môže trvať aj mesiace. Môžete si pochutnať na dvoch „bielkovinových" jedlách s povolenou zeleninou, zvyčajne na obed a večeru. Jedno z toho môžete obohatiť aj malou porciou ryže alebo zemiakov. Raňajky a olovrant sú nahradené instantnými bielkovinovými jedlami. Postupne budete do stravy pridávať aj menšie porcie ovocia. Stále strácate tuk. Dva až tri kilogramy. V záverečnej časti si treba všetky nové návyky potvrdiť a udržať. Terapeut vám ich môže „predpísať" aj natrvalo.

Krivky Vám nepadnú

Počas jednotlivých fáz odborník meria a vyhodnocuje všetky dôležité metabolické parametre. „Diéta je vhodná aj pre zdravých ľudí, ktorí chcú zhodiť len pár kilogramov okolo brucha či bokov. Môže, ale nemusí sa kombinovať s pravidelným pohybom," dopĺňa lekár. 

Karolína počas piatich mesiacov zásady neporušila. „Predtým si zvyčajne sadla s kamarátkami raz až dvakrát denne do reštaurácie alebo na kávu. Prvé týždne som stretnutia radšej vynechávala. Teraz sa k nim pridám a dám si len minerálku, kávu bez mlieka a cukru a svoj proteín," hovorí.

Názor odborníka

Ketogénna bielkovinová diéta je komplexný a medicínsky podložený systém zdravej redukcie hmotnosti na úkor tukového tkaniva. Predstavuje jednoduchú, bezpečnú, mimoriadne efektívnu a rýchlu metódu znižovania nadváhy. Jej prednosťou sú významné liečebné účinky pri poruchách metabolizmu cukrov a tukov. Pozitívne ovplyvňuje liečbu počiatočných fáz cukrovky II. typu, ako aj ochorenia pri poruchách lipidového spektra. Pomáha udržať hmotnosť bez obávaného jojo-efektu pomocou jedného až dvoch instantných proteínových jedál. Do blízkej budúcnosti sa pripravuje aj komplexný balík instantných proteínových jedál pre deti s nadváhou a obezitou. Ako liečebný postup patrí výlučne do rúk lekára, ľahšie formy do rúk skúseného a primerane vzdelaného nutričného terapeuta, lebo má svoje riziká pri nesprávne zvolenom liečebnom postupe. MUDr. Richard Kozár, MpH.

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre


Ponuka produktov 

Infolinka m.diet:

0948 327 585

Lekársky garant: 

MUDr. Richard Kozár, MPH

e-mail: poradna@mdiet.sk

Produktový manažér: 

e-mail: info@mdiet.sk

 

Infolinka eSHOP: 

 0915 450 413

Centrum Banská Bystrica:

0902 374 700

Horná ulica 61/A, Banská Bystrica, 974 01

facebook gogleplus twiter youtube

mdiet heureka

certifikat

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info