• markiza
  • Bielkovinova dieta mdiet.sk eshop
  • Recepty nachudnutie M.Diet
  • Štvortýždňový balíček M.Diet
  • Previous
  • Ďalší

Dobrý deň, dva dni som vo fáze 1 a po skonzumovaní jedál sa mi nafukuje brucho hlavne okolo pupku (večer mám v páse o min. 5 cm viac než ráno a je to nepríjemné), tiež ma trápi zadržovanie vody. Je možné, že je to začiatok reakcie na zmenu? Alebo by som

To, čo popisujete nie je bežné, ale možné to určite je. Práve preriešenie podobných problémov sme doplnili náš diétny program o radu FEMINIUM ( nadúvanie = STICK PLOCHÉ BRUŠKO, zadržiavanie vody = STICK ODVODNENIE).

Zatiaľ by som sa neplašil a s Vaším lekárom by som to akútne neriešil, pokiaľ sa nejedná o SKUTOČN´0 BOLESTI BRUCHA. Niekedy stačí pacienta previesť z prvej fázy na druhú. Niekedy tieto problémy vyvolávajú bielkoviny z kravského mlieka (preto máme v ponuke aj radu bielkovinových jedál BEZ BIELKOVÍN ŽIVOČÍŠNEHO POVODU = rada MEDIDIET VEGETAL. Musí sa stým pohrať Váš terapeut. Za posledných 15 rokov si nepamätám, že by som niekoho musel z programu vyradiť pre úplnú netoleranciu našich pokrmov.
Čo sa týka žlčníka... Nepoužíval by som slovo "žlčnikári" a "problémy". Podstata je v tom, že pacienti, ktorí majú väčší sklon k problémom so žlčníkom (= väčšina žien a menšie percento mužov), môžu reagovať na netučnú diétu stagnáciou žlči (podnetom k jej eliminácii je tuk v potrave) a - pri súčasnej prítomnosti kameňov či piesku v žlčníku a to už či vedome alebo nevedome - objavením sa príznakov podráždeného žlčníka. Preto rizikovým pacientom doporučujeme, aby dochucovali 1 x denne šalát jednou polievkovou lyžicou panenského olivového oleja, čo v 99,9% stačí k tomu, aby sa popísané problémy neobjavili a to i napriek tomu, že nám tuk v potrave efekt diéty narušuje.
Konečne Vaša štítna žľaza... Pacienti so zníženou funkciou štítnej žľazy obvykle chudnú horšie, ale CHUDNÚ a SCHUDNÚ. Je však treba sa štítnej žľaze venovať a naďalej dodržovať liečbu predpísanú endokrinológom. Veľmi často ide o pacientov psychicky fragilných či labilnejších, u ktorých hrá zásadný význam nielen správne vedená redukcia, ale aj správne zvolený psychologický prístup. Dr.RycPonuka produktov 

Infolinka m.diet:

0948 327 585

Lekársky garant: 

MUDr. Richard Kozár, MPH

e-mail: poradna@mdiet.sk

Produktový manažér: 

e-mail: info@mdiet.sk

 

Infolinka eSHOP: 

 0915 450 413

Centrum Banská Bystrica:

0902 374 700

Horná ulica 61/A, Banská Bystrica, 974 01

facebook gogleplus twiter youtube

mdiet heureka

certifikat

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info